Skocz do zawartości
Formacje Rzeczypospolitej Polskiej
 • Akt oskarżenia w związku ze śledztwem prowadzonym przez CBA w sprawie nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji


  stancel1234

  Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił akt oskarżenia wobec byłego prezesa reaktywowanej warszawskiej spółki, zatrzymanego w maju ubiegłego roku przez funkcjonariuszy stołecznej delegatury CBA.

  Sprawa ma związek z śledztwem dotyczącym usiłowania wyłudzenia wielomilionowego odszkodowania od m.st. Warszawy w związku z realizacją roszczeń do nieruchomości przysługujących spółce. W toku śledztwa ustalono, iż firma sprzedała na rzecz dwóch osób roszczenia do nieruchomości. Sprzedaż ta była wynikiem oszustwa, gdyż uprzednio roszczenia zostały przeniesione na inny podmiot kontrolowany przez podejrzanego, o czym nabywcy nie byli informowani. Tym sposobem zainkasowane zostały środki w wysokości 175 tys. zł. Następnie prezes podjął działania w celu ukrycia przestępczego pochodzenia tych środków, które polecił wypłacić na swoją rzecz.
  To ósmy akt oskarżenia skierowany w tym wielowątkowym śledztwie. Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA wspólnie z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu kontynuują prowadzenie postępowań przygotowawczych dotyczących reprywatyzacji blisko 200 warszawskich nieruchomości objętych dekretem Bieruta. Do tej pory w prowadzonych przez CBA postępowaniach zarzuty usłyszało blisko 60 osób.

  Źródło: cba.gov.pl
  Tekst: Wydział Komunikacji Społecznej CBA

  Edytowane przez stancel1234  Opinie użytkowników

  Rekomendowane komentarze

  Brak komentarzy do wyświetlenia


 • Statystyki galerii

  • Grafik
   0
 • Kto obchodzi dziś urodziny

  Nikt dziś nie obchodzi urodzin.
 • Nadchodzące wydarzenia

  Brak nadchodzących wydarzeń
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Warunki użytkowania