Skocz do zawartości

Regulamin

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
Portal formacje.pl, jest własnością osób fizycznych tj.: 
- Sebastian Siedlecki; e-mial: sebastian@siedlecki.eu
- Michał Zieliński e-mial: variclothar@gmail.com
    1. Korzystanie z portalu formacje.pl jest bezpłatne.
    2. Portal formacje.pl jest udostępniane użytkownikom bezpłatnie w celu przeglądania oraz komentowania materiałów w nim zawartych, wymiany poglądów, ciekawostek i innych informacji.
    3. Każdy użytkownik może żądać usunięcia swoich danych osobowych. Wiąże się to z rezygnacją z korzystania z zasobów serwisu.
    4. Warunkiem korzystania z portalu formacje.pl jest znajomość i akceptacja niniejszego regulaminu.
    5. Administratorzy portalu formacje.pl zastrzegają sobie prawo do czasowego zawieszenia działania portalu bez podania przyczyny.
    6. Administratorzy portalu formacje.pl zastrzegają sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w dowolnym momencie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie opublikowania ich na stronach portalu.
    7. Rejestrując się na portal formacje.pl i każdorazowo logując się na założone konto - automatycznie wyrażasz zgodę na warunki oraz postanowienia niniejszego regulaminu.
II. TREŚCI NA PORTALU
    1. Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści umieszczane na portalu formacje.pl. Wszystkie treści są tylko i wyłącznie prywatnymi opiniami ich autorów. Korzystanie przez użytkowników z materiałów opublikowanych w Portalu formacje.pl nie wymaga zgody Administratorów. W przypadku wykorzystania materiałów prosimy o podanie ich źródła: formacje.pl. W serwisie zamieszczane są także utwory, co do których prawa autorskie przysługują osobom trzecim. Ich wykorzystanie przez internautów wymaga zgody właścicieli tych materiałów. W przypadku naruszenia prawa autorskiego zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. Prawo autorskie i prawa pokrewne.
    2. Treści zamieszczane na portalu formacje.pl, powinny mieć charakter związany z służbami, urzędami i innymi instytucjami Rzeczypospolitej Polskiej i innych krajów.
    3. Treści zamieszczane na Portalu formacje.pl powinny być zamieszczane w odpowiednich, przygotowanych przez administratorów kategoriach tematycznych. Posty należy dodawać w odpowiednich tematach, pisanie nie na temat jest niedozwolone.
    4. Nie zakładaj tematów dotyczących tych samych lub bardzo podobnych problemów, które już istnieją na Portalu. Swoje opinie wyrażaj w dostępnych na Portalu wątkach, nie twórz nowych bez potrzeby. Tematy zdublowane będą bez ostrzeżenia blokowane lub kasowane.
    5. Zabrania się publikować na portalu formacje.pl treści komercyjnych (np. reklam, komunikatów i linków do takich treści).
    6. Zabrania się publikowania na portalu formacje.pl treści niezgodnych z prawem RP i międzynarodowym oraz sprzecznych z zasadami współżycia społecznego wzywające do nienawiści rasowej, etnicznej, wyznaniowej, zawierające treści pornograficzne, faszystowskie, wulgarne, propagujące używki lub przemoc, obrażające uczucia religijne, naruszające prawa innych osób, itp.
    7. Zabrania się publikowania na portalu formacje.pl treści naruszających prawa autorskie, znaki towarowe jakichkolwiek osób trzecich oraz linków do innych stron internetowych nie będących związanymi z treścią postu.
    8. Zabrania się publikowania na portalu formacje.pl treści obrażających w jakikolwiek sposób innych Użytkowników.
    9. Posty na Portalu formacje.pl muszą zawierać wyłącznie informacje, komentarze lub opinie związane z pytaniem/problemem postawionym w temacie. Nie dopisuj odpowiedzi, które nie wnoszą nic nowego do dyskusji, są powieleniem lub wyrażeniem poparcia dla poprzednich postów. Staraj przekazać się jak najwięcej potrzebnych informacji.
    10. Na Portalu formacje.pl panuje całkowity zakaz używania słów powszechnie uznawanych za wulgarne lub obraźliwe.
    11. Nie wyzywaj nikogo. Pamiętaj, że Twoje słowa świadczą o Tobie.
    12. Nie pisz kilku wyrazów lakonicznych postów bez uzasadnienia swoich racji, kiedy jest to wymagane.
    13. "Nabijanie" postów, dla podwyższenia swojej rangi będzie skutkowało wyłączeniem, ostrzeżeniem, a w ostateczności zbanowaniem.
    14. Prywatne lub mało ważne sprawy załatwiaj poza Portalem. Możesz skorzystać z PW, chata, e-maila, Gadu-Gadu lub innych komunikatorów.
    15. Nie odpowiadaj na posty łamiące regulamin. Nie kontynuuj kłótni. Nie pouczaj innych - od tego są moderatorzy.
    16. Szanuj zdanie innych. Każdy może mieć odmienne zdanie w danej sprawie.
    17. Zawsze sprawdzaj swój tekst przed wysłaniem - może się okazać, że będzie on nieczytelny dla innych lub zrozumiany nie tak, jak powinien. Staraj się poprawiać wszystkie błędy, zwracaj szczególną uwagę na poprawną ortografię i gramatykę! . Nie formatuj specjalnie tekstu bez potrzeby, nie nadużywaj wytłuszczeń, dużych rozmiarów czcionek czy kolorów. Zwracaj uwagę na polskie znaki i interpunkcję.
    18. Zabrania się jednak publicznej krytyki Użytkowników robiących błędy przez innych Użytkowników - taka krytyka może się odbywać wyłącznie poprzez wysyłanie wiadomości prywatnych. Rażące błędy ortograficzne mogą być uwypuklane przez Administratora i Moderatorów w celu uniknięcia ich powielania przez innych Użytkowników.
    19. Zgodnie z "Etykietą" zabronione jest pisanie postów WIELKIMI LITERAMI - oznacza to krzyk i jest nieczytelne. Takie posty będą usuwane.
    20. Posty i tematy nie wnoszące nic do dyskusji, będą kasowane.
III. UŻYTKOWNICY I GRUPY
    1. Czytanie treści zawartych na portalu formacje.pl nie wymaga posiadania statusu użytkownika zarejestrowanego.
    2. Użytkownicy zarejestrowani mogą korzystać ze wszystkich usług Portalu, a także ze wszystkich przywilejów im przysługujących, mogę także komentować artykuły oraz wszelkie inne treści zawarte w portalu formacje.pl.
    3. Użytkownicy zarejestrowani zdobywają "rangi" świadczące o ich udziale w dyskusjach na Portalu.
IV. MODERATORZY
    1. Każdy moderator opiekuje się danymi działami na Portalu. Naruszenia regulaminu powinny zostać zgłoszone do moderatora odpowiedzialnego za dział, w którym popełniono wykroczenia.
    2. Zadaniem moderatorów Portalu jest m.in. regularne utrzymywanie porządku na Portalu, i pomoc użytkownikom.
    3. Zdanie moderatora jest ostateczne i nie może być podważone przez żadnego użytkownika.
V. NEWSLETTER
    1. Newsletter w wersji elektronicznej jest udostępniany bezpłatnie jako plik w formacie HTML.
    2. Osoba chcąca zaprenumerować newsletter musi:
    • wypełnić formularz rejestracyjny podając swoje dane,
    • odpowiedzieć na e-mail z prośbą o potwierdzenie subskrypcji;
    3. Administracja portalu zastrzega sobie prawo do wysyłania innych, niezapowiedzianych wiadomości (np. życzeń świątecznych, pilnych wiadomości o nowo realizowanych programach, ogłoszeń itp.) do subskrybentów czasopisma.
    4. Redakcja portalu zastrzega sobie prawo do usunięcia z listy subskrybentów czasopisma osoby naruszające niniejszy regulamin.
    5. Każda osoba subskrybująca czasopismo może w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji. W tym celu należy wypełnić formularz rezygnacji z subskrypcji i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami.
    6. Redakcja portalu nie odpowiada za treść ogłoszeń dołączanych do czasopisma.
VI. SANKCJE
    1. Nieprzestrzeganie zasad zamieszczonych w niniejszym regulaminie będzie skutkowało ograniczeniem dostępu do portalu formacje.pl
    2. Użytkownik wypowiadający się na portalu formacje.pl ponosi wszelkie konsekwencje prawne za swoją wypowiedź.
    3. Użytkownicy nie stosujący się do wskazówek, lub nakazów Administratorów, będą mieli ograniczony dostęp do portalu formacje.pl.
VII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
    1. Administratorzy portalu formacje.pl zastrzegają sobie prawo do ujawnienia tożsamości. Użytkownika lub wszelkich informacji podanych przez niego podczas rejestracji na żądanie uprawnionego organu jeżeli w stosunku do Użytkownika zostanie wszczęte postępowanie karne lub cywilne mające jakikolwiek związek z aktywnością Użytkownika na Portalu.

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności